Vyladená kancelária

  • Omína ťa na stoličke a máš pocit, že neobsedíš už ani minútu?
  • Bolieva ťa z dlhého sedenia chrbát alebo tŕpnu zápästia?
  • Tvoja efektivita práce sa nezvyšuje ani s počtom odsedených hodín za počítačom?
  • Odchádzaš z práce s očami ako angorský králik a energiu máš takmer na nule?
  • Uvažuješ o investícii do stoličky, stola a potrebuješ poradiť, ako vyberať?

Nuž, sedavé zamestnanie nikdy nebude pre telo prospešné, pretože telo bolo stvorené na pohyb! Ale pokiaľ sa práve nechystáš dať výpoveď, odsťahovať sa do Álp a živiť sa ako vysokohorský nosič, pridaj sa ku nám do kurzu!


Aké témy Ťa čakajú?

Jadro kurzu tvorí téma „zdravšie držanie tela“. Ukážeme si chrbticu, spomenieme svaly stredu tela (CORE), dýchanie, pohyb.

Zistíš napríklad, ako dosiahnuť plochšie brucho, o čom je pitný režim a tiež, aký pohyb je vhodný pre zníženie následkov sedavého zamestnania.

Keď si vysvetlíme vzájomné súvislosti, prenesieme ich do praxe cez pravidlá ergonómie a pocity tela. Naučíme sa nastaviť stôl, stoličku, výšku monitora, osvetlenie atď. Využijeme poučky a hlavne sedliacky rozum!

Ako bonus si ukážeme, ako aj pri nakupovaní, varení či žehlení posilňovať svaly.

Porozprávame sa o pomôckach, ako sú fitlopty, balančné pomôcky, podložky, myši, klávesnice. Všetko si vyskúšame.

Načrieme tému, ako zdravo pracovať v stoji a s notebookom, a ako podporiť pracovnú výkonnosť cez relaxačné cvičenia a aromaterapeutické esenciálne oleje.

V poslednej časti sa povenujeme kreativite pri tvorbe pracovného priestoru, aby ladil telu, oku i duši.

Ak si pripravená/ý skvalitniť priestor, v ktorom pracuješ, a cítiť sa DOBRE, teším sa na teba!

 Lektor: Mária Mery Lomnická – sa venuje aktivitám, vedúcim k vedomému pohľadu na pohyb. Už štvrtým rokom pomáha skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela.

 


Termíny:

Ventro – centrum pohybu, Banská Bystrica (Lektor: Mery Lomnická) 15. 11. 2017 od 17:00 do 19:30 (cca 2,5 hodiny) Vstupné: 30€
Ventro – centrum pohybu, Banská Bystrica (Lektor: Matúš Svinčák) 9. 11. 2017 od 18:00 do 20:30 (cca 2,5 hodiny) Vstupné: 30€

Maximálna veľkosť skupiny: 5 osôb

Organizačné informácie upresňujeme emailom po odoslaní prihlášky. Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť účastnícky poplatok v plnej výške na číslo účtu SK9209000000005126027076 (Ventro s.r.o.). Storno podmienky: zrušenie účasti viac než 10 dní pred konaním akcie:: vrátime 100% zaplatenej čiastky. 9-6 dní: 50% zaplatenej čiastky. 5-0 dní: 0% zaplatenej zálohy. Pokiaľ dôjde k zrušeniu akcie zo strany organizátora, vrátime samozrejme celý zaplatený poplatok.


V registračnom formulári vyberte dátum, aby sme vedeli, kam chcete prísť. Ďakujeme! V prípade otázok nám môžete napísať na info@ventrocentrum.sk alebo zavolať na číslo 0907 385 659 (Mery Lomnická).

 

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.