Harmónia a rovnováha tela cez svaly CORE

Ak chcete mať zdravý chrbát, je dobré vedieť, ako zaň prevziať zodpovednosť. Budeme sa baviť o držaní tela z pohľadu zdravej logiky, i ako všetko dať do bežného a pracovného života. Aby život nebol taký strnulý, ako sedenie v kancelárii.

CORE, hlboký stabilizačný systém, stred tela – všetko pomenúva sústavu svalov v tele, ktoré výrazne ovplyvňujú naše fungovanie každý deň. Workshop, na ktorom sa naučíš, ako rozvíjať svoje telo zdravším spôsobom.

I. časť: CORE v našom tele

Čo je stred tela – pohľad na CORE z rôznych smerov.
Čo sa deje, keď sa hrbíme, alebo dlho sedíme.
Psychológia a fyziológia rovnováhy tela.
Dýchanie. Bránica a panvové dno – ako ich nenútene aktivovať.
CORE a zdravé držanie tela. Ploché brucho.
Ako sa zbaviť bolesti chrbta cez vlastný stred.
Ako na zdravšie sedenie (nielen za počítačom).

II. časť: CORE v cvičení a v pohybe

Ako dosiahnuť spevnenie stredu tela v cvičení.
Fyziológia tela pri cvikoch s praktickým skúšaním.
Posilňovanie, jóga a iné cvičenia z pohľadu stredu tela.
Rozsah pohybu a dýchanie.
Ako využívať nudné chvíľky na cvičenie?
Balančné podložky a spevnenie stredu tela – ako na to?

III. časť: CORE v práci

Ako vydržať v sedavom zamestnaní.
Zdravý postoj k zdvíhaniu vecí.
Pohyb v pracovnom dni – ako na to!
Usporiadanie kancelárie a podpora zdravého sedenia.
Zdravé pracovné miesto z pohľadu BOZP a ergonómie.
Pozn. Kurz 23.3.2017 vo Zvolene (Anaháta) sa nebude venovať ergonómii pracovného priestoru, ale bude viac zameraný na pohyb a cvičenie.

Trochu teórie, veľa praxe a zážitkov! Priestor na diskusiu máme dostatok, takže si môžeš pripraviť celý zoznam otázok, ktoré Ťa zaujímajú a zatiaľ si sa nemal koho spýtať. =)Názory účastníkov:

“Kurz s Mery a s Matúšom plne odporúčam. Zrozumiteľné vysvetľovanie, či už zo ženského alebo mužského pohľadu, názorné ukážky a vyskúšanie všetkého na vlastnom tele je super. Skvelí mladí ľudia, jedno veľké ďakujem.” Andrea Slažanská
“Lektori žijú tým čo nás učia, idú v téme do hĺbky a zrozumiteľne vysvetľujú súvislosti. Páčili sa mi najmä jednoduché cviky a možnosť nechať sa opraviť od lektora počas cvičenia. Pomohlo mi to hlbšie pochopiť tému stredu tela a uviesť do života jednoduché zmeny aby som sa cítila lepšie vo vlastnom tele. :)” Soňa Ondrejková
“Veľmi príjemne na mňa pôsobil vysoko profesionálny a zároveň milý osobný prístup lektorov. Cítila som sa výborne a domov som si odniesla kopu nových poznatkov. Páčil sa mi úplne lopatistické a názorné vysvetlenie princípu dýchania (čo presne sa v našom tele deje) a hlavne to, že sme si to mohli na pomôckach sami vyskúšať. Takto nás to mali učiť v škole. Ďakujem.” Janka Kováčová

Lektor: Matúš Svinčák z Ventro – Centrum pohybu. Už 10 rokov sa venuje práci s telom a cvičeniu na zdravom základe. Vedie workshopy a lekcie pre športovcov i nešportovcov. Zameriava sa na kvalitu pohybu a riešenie pohybových problémov .  Vnáša osvetu a praktický pohľad do témy zdravého obúvania, a vysvetľuje potrebné súvislosti k zdravej chôdzi i držaniu tela. V roku 2013 odložil topánky do skrine a chodí celoročne naboso, vďaka čomu vníma zdravú chôdzu a a chodidlo za úplný základ správneho držania tela.

Lektor: Mária Mery Lomnická – kondičný tréner a pohybový kouč. Vedie aktivity o vedoomom pohybe a triezvom pohľade na telo. Už štvrtým rokom pomáha skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela.


Termíny:

23. 3. 2018 (piatok) od 16:30 do 19:30, Anaháta centrum, Hviezdoslavova 22, Zvolen, vstupné: 30€
 26. 3. 2018 (pondelok) od 17:00 do 20:00, Ventro – centrum pohybu, Československej armády 25, BANSKÁ BYSTRICA, vstupné: 30€

Organizačné informácie upresňujeme emailom po doručení Vašej prihlášky elektronicky. Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť účastnícky poplatok v plnej výške na číslo účtu SK9209000000005126027076 (Ventro s.r.o.). Storno podmienky: zrušenie účasti viac než 10 dní pred konaním akcie:: vrátime 100% zaplatenej čiastky. 9-6 dní: 50% zaplatenej čiastky. 5-0 dní: 0% zaplatenej čiastky. Pokiaľ dôjde k zrušeniu akcie zo strany organizátora, vrátime samozrejme celý zaplatený poplatok.


V registračnom formulári napíšte dátum, aby sme vedeli, kam chcete prísť. Ďakujeme! V prípade otázok nám môžete napísať na info@ventrocentrum.sk alebo zavolať na číslo 0907 385 659 (Mery Lomnická).

Prosíme o trpezlivosť pri odosielaní formulára, prípadne registrovať sa môžete aj mailom: info@ventrocentrum.sk.

 

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v prihlasovacom formulári firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.