Všestranný stroj FiveRiders je výzvou pro každého

Všestranný stroj FiveRiders je výzvou pro každého

IMG_0640 Opísaním je vždy ťažké podeliť sa o prežité zážitky a preto sa vačšinou konči tento opis radou, že si to musíte skúsiť sami. Cvičenie na FiveRiders určite k podobným zážitkom patrí. Tak ako pri potápaní niekto prekonáva obavy z hĺbky, iný obavy z veľkých tvorov a ďalší sa naučí spoliehať sám na sebe, tak pri cvičení na stroji FiveRiders každý objaví svoj dôvod, prečo sa mu na ňom zapáči.

Mna osobna ako trénera zaujal svojou všestrannosťou a zároveň jednoduchým provedením. Cvičenie na ňom je regulovené vlastnou silou a pohybmi cvičiaceho. Bez veľkých zložitostí môžeme modifikovať tréning aj pre hlboký stabilizační systém (core), vytrvalostný tréning, tak aj na kondiční a silový tréning. Jedna zložka pohybového výkonu však nemôže byť bez druhej a to FiveRiders zohľadňuje. Všetko sa odohráva pri pohybe samotnom a tento stroj nám ukazuje, ako voľný môže byť silový cvik a že pri ňom musíme a vieme zodpovedne koordinovať každý pohyb.

Pri cvičení dodržiavame centrované pozície nosných kĺbov, a tak je cvičenie vhodné aj pre ľudí, ktorí sa obávajú viac cvičiť napríklad kvôli bolestiam kolien. Pre cvičenca s takýmito problémami je cvičenie vhodné hlavne kvôli tomu, že simuluje pohyby bežného života a dodáva k nim ešte balančný prvok, ktorý aktivuje zapojenie stabilizačných reťazcov a s trénerom dosiahne ich plynulosť. Rozsah a zapojenie core do stabilizácie pohybu si klient zobere z cvičení s sebou domov, kde môže ešte niekoľko dní cítiť, že sa hýbe inak, volnejšie. Tak, ako by stále jazdili na platformách FiveRiders.

technika cvičení je pro nás zákadPri vytrvalostnom tréningu (alebo “chcem schudnúť, ale behať nepôjdem”) z vás FiveRiders vyžmýka všetok pot z predvčerajšej limonády. Zapojenie protiľahlých svalových skupín je pri kontrolovanom pohybe samozrejmosťou, takže pomocou trénera dosiahnete dostatečnú intenzitu na zvýšenie aktivity kardiovaskulárneho systému a naštartovanie všetkých spaľovacích procesov. Pokiaľ však udržíte intenzitu cvičenia v spaľovacej úrovni, po skončení lekcie zídete zo stroja ľahkí ako pierko a možno vám cvičenie dodá ešte chuť isť sa prejsť.

Pokiaľ se rozhodnete, že chcete od tréningu veľké svaly, je pre Vás FiveRiders veľkou výzvou. Všetky polohy a pohyby vyzerajú jednoducho. Avšak zapojiť v nich tie správne svaly, je náročnejšie ako v posilňovni, pretože len dokonalá stabilizácia v základnej polohe je zárukou toho, že precvičíte partiu, na ktorú je cvik zacielený.

Autor: Matúš Svinčák

Objednajte sa na individuálnu lekciu!