Obsah lekcií

Na tejto stránke nájdeš obsah k jednotlivým lekciám Školy vedomého pohybu. SVZ logoŠkola vedomého pohybu logo

Zdravý základ tvoria prvé tri lekcie, vďaka ktorým pochopíš svoje telo, príčiny a súvislosti. Za nimi nasledujú 4 voliteľné predmety, podľa oblasti záujmu. Pokiaľ by si chcel/a lekcie so zameraním na posilňovanie so závažím v posilňovni, vyber si prosím Individuálnu lekciu s lektorom.

Základy zdravého držania tela, dych, CORE

BrániceAbsolútny základ základov, ktorý jednoducho potrebuješ, nech sa rozhodneš robiť so svojím telom čokoľvek! Oči otvárajúca lekcia, ktorá Ti navždy zmení pohľad na pohyb (pozitívnym smerom).

Vysvetlíme si pojem stred tela, k čomu slúži, avšak hlavne Vás ho naučíme používať! Budeme veľa pracovať s dychom, vyskúšame si rôzne techniky dýchania, zapojenie stredu tela i panvového dna. Vďaka dychu budeme zlepšovať postavenie tela, odstraňovať bolesti chrbtice i efektívne cvičiť. Zaradili sme aj úvod do meditácie a zakončíme príjemnou relaxáciou. 

PS: Na tejto lekcii sa tiež dozvieš, ako si vyformovať pekné a funkčné brucho (i s tehličkami).


Zdravé chodidlo, ladný krok

chuze cejlV pokračovaní sa zameriame na nohy, ktoré veľmi úzko súvisia so správnym držaním tela, preto patrí lekcia do povinného základu. Kto sa chce zaobísť bez umelých kĺbov, plochých nôh a ortopedických vložiek do topánok – tešíme sa na stretnutie! Kurz bude o chodidle, zdravej chôdzi a jej vplyvu na celé telo.

Z obsahu vyberáme: ako vznikajú ploché nohy a čo s nimi; chôdza do/zo schodov a po rovine; funkčné a zdravé chodidlo; napravujeme zlozvyky; akú topánku si kúpiť. Vhodné pre priaznivcov barefoot a bosých topánok!


Zdravý chrbát a ergonómiaobrazky na hlavnu stranku pocitac 1123

Čo má obvykle spoločné účtovníčka, študent medicíny, informatik a TOP vrcholový manažér? Presedenú stoličku  a stuhnutú chrbticu. Na našej lekcii ergonómie si vysvetlíme, ako pracuje telo v sedavom zamestnaní a ako mu pomôcť vydržať celý deň v pracovnom záprahu bez bolesti chrbtice.

Trochu si zopakujeme lekciu o dýchaní a strede tela, následne pridáme podnetné informácie o nastavení pracovného priestoru, dvíhaní bremien, nastavení sedadla v aute, kancelárskych stoloch a stoličkách… téma je skoro nevyčerpateľná.  Vhodné taktiež pre ľudí vo výrobných odvetviach a ľudí, dvíhajúcich bremená (ako súčasť BOZP)… jednoducho – každý si nájde na kurze svoje miesto.


Beh a strečing

bare foot runner 2Pre bežcov, nebežcov, začiatočníkov i pokročilých je lekcia perfektnou štafetou v  bežeckom živote. Vďaka jednoduchým, avšak podstatným informáciám ubehneš viac kilometrov, Tvoj krok bude ladnejší a čas kratší.

Vysvetlíme si prácu celého tela, zapojenie dolnej i hornej časti, postavenie chodidiel, CORE a dychu do jedného funkčného celku. Budeme sa venovať aj zohrievaniu a  naťahovaniu svalov pomocou funkčného strečingu.


Formovanie postavy a funkčný tréning

Funkčný tréning značí, že telo funguje v každej sekunde cvičenia. Na tejto lekcii si uvedomíte podstatu zapojenia svalov do jednotlivých cvikov, aby bol výsledný efekt funkčný a pekný zároveň!

Vysvetlíme si postavenie tela pri cviku, prácu svalov, dýchanie, časovanie pohybu – jednoducho všetko, čo Vám prinesie želané výsledky, ale zároveň zachová zdravú chrbticu a kĺby. Zameriame sa na hornú časť tela – ramená, chrbát, brucho… Na konci lekcie dostanete zásobník cvikov.


Individuálna lekcia

IMG_0640Individuálna lekcia s lektorom je na 90 minút a obsahom sa odvíja od toho, čo potrebuješ riešiť.

Možné témy: prehĺbenie techniky behu, správne cvičenie, vedený funkčný tréning v posilňovni i mimo nej, reflexná terapia, … Termín sa dohaduje s lektorom. Individuálnu lekciu je možné vymeniť aj za poukaz na nákup na obchod.ventrocentrum.sk, prípadne venovať ako darčekový poukaz.

Otvorené termíny:

 ..
Banská Bystrica
JÚLOVÁ večerná škola pohybu každú stredu od 20. júla 2016!
20.7. / 27.7. / 3.8. / 10. 8. a 17. 8.
Vždy od 17:30 do 20:30
*vzhľadom na dovolenkové obdobie je možné jednu lekciu nahradiť formou individuálnej lekcie na danú tému.    ..
Cena 100 EUR
ZVOLEN
 ..
 Večerná škola čoskoro.
BRATISLAVA
..
 Termíny čoskoro.
Lekcia samostatne: 30 Eur.
Možné nahradenie 1 lekcie individuálnym stretnutím s lektorom.
Individuálne lekcie: v okresoch Martin, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Brezno je možné absolvovať Školu vedomého pohybu aj individuálnou formou. Informuj sa u nás!

Akékoľvek informácie poskytneme radi na 0907 385 659 alebo na info@ventrocentrum.sk

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ!

[contact-form-7 id=”1577″ title=”Prihlaska na SVP”]