Kurz pre šťastné a slobodné nohy

Vyrobíte si vlastné barefoot sandále na mieru. Dozviete sa, ako na tom vaše nohy sú. Naučíte sa všetko o zdravej chôdzi a odhalíte tajomstvo prirodzeného behu.

Prečo sme sa rozhodli urobiť tento kurz a čo si z neho odnesiete?

Chôdza naboso je pre telo prirodzená, stimulujúca a návyková zároveň. Cítiť skutočnú zem pod nohami, trávu, kamienky, vodu. Keby sme to mali zhrnúť do jedného spojenia, bol by to „pocit slobody“.

Od detstva sme zvyknutí uzatvárať sa do topánok so silnou podrážkou a úzkou špicou, čím sa kompletne izolujeme od členitej zeme, po ktorej kráčame. Pritom práve hlboká citlivosť chodidla (propriocepcia) nás učí pracovať so svalmi celého tela, zlepšovať rovnováhu, či stimulovať celý organizmus vďaka reflexologickým bodom.

Na našom Happyfoot-gold2kurze zažijete zmenu, ktorá Vás posunie do úplne novej úrovne vnímania vlastného tela. Pochopíte vplyv chodidla a chôdze na celý pohybový aparát a celkové zdravie, teda aj na bolesť chrbtice, ploché nohy, haluxy, dysfunkcie imunitného systému a ďalšie civilizačné problémy.

Naučíte sa robiť malé zmeny, ktoré povedú k prirodzenej náprave nevhodných pohybových stereotypov.

Mottom nášho kurzu sú „Zdravé nohy od jari až do zimy!“

Preto sme pre Vás a vaše nohy pripravili unikátne spojenie Happyfoot workshopu tvorivej dielne na výrobu vlastnej obuvi presne na mieru. Kurz zdravej chôdze a práce chodidla, jeho súčasťou je aj individuálna diagnostika a poradenstvo. Praktické tipy, informácie a cviky pre zdravý pohybový aparát. A na záver odhalíme tajomstvo techniky behu.

Dopoludnie bude venované spoločnej výrobe minimalistických barefoot sandálov, ktoré môžete nosiť celoročne, a to ako von, tak doma. K dispozícii bude kvalitný podrážkový materiál a vyberiete si z pestrej škály farieb šnúrok na úväz.

Barefoot sandále umožnia Vašim nohám voľne dýchať. Tenká a odolná podrážka ochráni nohu i na náročnom povrchu, akým je štrk alebo horúci asfalt. Zdravšej chôdze si tak budete užívať v prírode i v meste. Happyfoot sandále sú ideálne pre barefoot nadšencov začiatočníkov, ktorí si na bosú chôdzu zatiaľ len zvykajú.

Po obedovej prestávke naviažeme kurzom zdravej chôdze, kde sa budeme učiť vnímať telo a pracovať s ním. Zaradili sme témy, ktoré sa týkajú všetkého, čo súvisí s nohami a chôdzou?

– základy zdravej chôdze, práce chodidla a celkový vplyv na držanie tela,kontrola na podoskope

– chôdza zo/do schodov, po rovine a pod.

– cviky na chodidlá do práce i na doma, automasáž chodidiel,

– mýty v oblasti obúvania a negatívne vlastnosti „bežnej“ obuvi,

– rady, ako vyberať vhodnú obuv pre deti i dospelých.

Súčasťou kurzu je individuálne poradenstvo a diagnostika na podoskope, spojená s korekciou a odporúčaním. Práve tu pochopíte, prečo máte ploché nohy, alebo prečo Vás bolia kolená. Od lektora dostanete priamu spätnú väzbu a odpovede na zvedavé otázky.

Na záver sme pre záujemcov pripravili kurz techniky behu, vďaka ktorému ubehnete viac kilometrov s väčšou ľahkosťou. Vhodné pre bosonohých aj obutých bežcov. Po tejto časti si behanie zamilujete, stane sa vašou súčasťou.

Budeme sa spoločne baviť, učiť, tvoriť a diskutovať na témy, ktoré zaujímajú každého z nás.

Príďte na kurz, po ktorom každý Váš krok bude postupným návratom k zdravému a spokojnému telu.

Nech sú všetky nohy šťastné!

P1040325Darčeky pre každého z Vás:

  • Uväzovacie tkaničky podľa vlastného výberu navyše.
  • Podrobný návod na uväzovanie tkaničiek vo forme komiksu.
  • Cviky na chodidlá pre cvičenie doma i v práci.

 

Mesto Termín Cena
Brno 14.1.2017 1500 Kč
Bratislava  11.2.2017  55 Eur

Chcete sa prihlásiť, darovať kurz ako darček, alebo máte ďalšie otázky? Ozvite sa nám! :-)

[contact-form-7 id=”1911″ title=”Kurz pre štastné a slobodné nohy”]

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.