Kurz O zdravom sedení a ergonómii

Náš workshop venujeme všetkým, ktorým nie je vlastný chrbát ukradnutý a chcú sa dožiť vysokého (pracovného) veku bez bolesti a zdravotných pomôcok.
 
Návodov a dobrých rád nájdeme na internete veľa, ale na našom workshope sa dozvieš aj ďalšie súvislosti, ktoré s ergonómiou a zdravých chrbtom súvisia – začneme držaním tela, cez CORE, dýchanie až prídeme k využitiu všetkého v nastavení pracovného miesta.
 

Ako kurz prebieha? 

 

Aké témy sme pripravili?

– Prezradíme Ti základné tajomstvá fungovania tela, ktoré využiješ každý deň pri akejkoľvek činnosti.
– Vyskúšaš si aký je to pocit, keď sa poriadne posadíš a zhlboka nadýchneš.
– Nastavíme TVOJE pracovné miesto tak, ako by malo vyzerať, aby sa Ti pracovalo pohodlne.
– Sám na sebe budeš skúšať veci, ktoré Ťa nikde neučili a pochopíš, aký obrovský vplyv majú na náš pracovný aj športový život.
– Preberieme kúpu stoličky pracovného stolu, ergonomických pomôcok a využití moderných prístupov k pracovnému miestu (napríklad Stand-up stôl).
 

Trochu teorie, veľa praxe a zážitkov! Priestor na diskusiu máme dostatok, takže si môžeš pripraviť celý zoznam otázok, ktoré Ťa zaujímajú a zatiaľ si sa nemal koho spýtať. =)Názory na kurz:

“Minulý týden jsem v Brně navštívil kurz „Zdravý pohyb a ergonomie“ a od té doby si tak 10x denně hlídám, jak sedím, zamyslel jsem se nad svým pracovním prostředím a dostal tipy na efektivní cvičení, když děláte dlouho u počítače. Není moc co vytknout – běžte omrknout sami.” Honza

“Kurz byl velmi pěkně poskládaný, Matúš i Mery se o nás pěkně starali až do konce. Zjistili jsme, jak správně chodit a sedět včetně aplikovaní cvičení. Moc se mi líbil individuální přístup v řešení problému s bolestí zad mého spoluúčastníka kurzu. Takže jen tak dál, jste šikovní. Kurz mohu doporučit.;-)” Alena Neubauerová


Lektor: Matúš Svinčák z Ventro – Centrum pohybu. Už 10 rokov sa venuje práci s telom a cvičeniu na zdravom základe. Vedie workshopy a lekcie pre športovcov i nešportovcov. Zameriava sa na kvalitu pohybu a riešenie pohybových problémov .  Vnáša osvetu a praktický pohľad do témy zdravého obúvania, a vysvetľuje potrebné súvislosti k zdravej chôdzi i držaniu tela. V roku 2013 odložil topánky do skrine a chodí celoročne naboso, vďaka čomu vníma zdravú chôdzu a a chodidlo za úplný základ správneho držania tela.


Termíny: 

20. septembra 2017 od 17:30 (cca 3 hodiny) Kde: Ventro – centrum pohybu Banská Bystrica, Ul. ČSA 25, BB Vstupné: 25 €

Organizačné informácie upresňujeme emailom po doručení Vašej prihlášky elektronicky. Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť účastnícky poplatok v plnej výške na číslo účtu SK9209000000005126027076 (Ventro s.r.o.). Storno podmienky: zrušenie účasti viac než 10 dní pred konaním akcie:: vrátime 100% zaplatenej čiastky. 9-6 dní: 50% zaplatenej čiastky. 5-0 dní: 0% zaplatenej čiastky. Pokiaľ dôjde k zrušeniu akcie zo strany organizátora, vrátime samozrejme celý zaplatený poplatok.   


V registračnom formulári vyberte dátum, aby sme vedeli, kam chcete prísť. Ďakujeme! V prípade otázok nám môžete napísať na info@ventrocentrum.sk alebo zavolať na číslo 0907 385 659 (Mery Lomnická).

 

 

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.