Kurz O zdravom sedení a ergonómii

Ako vďaka zdravému sedeniu môžete zmierniť bolesti chrbta? Dá sa notebook nastaviť do správnej pozície? Ako vysoko si máte nastaviť monitor?   Ako sa lepšie sústredíte na prácu? Čo môžete spraviť pre lepší pocit, aby ste sa na konci necítili unavení na konci pracovnej doby?

Ako kurz prebieha?

Aké témy sme pripravili?

– Prezradíme Ti základné tajomstvá fungovania tela, ktoré využiješ každý deň pri akejkoľvek činnosti.
– Vyskúšaš si aký je to pocit, keď sa poriadne posadíš a zhlboka nadýchneš.
– Nastavíme TVOJE pracovné miesto tak, ako by malo vyzerať, aby sa Ti pracovalo pohodlne.
– Sám na sebe budeš skúšať veci, ktoré Ťa nikde neučili a pochopíš, aký obrovský vplyv majú na náš pracovný aj športový život.
– Preberieme kúpu stoličky pracovného stolu, ergonomických pomôcok a využití moderných prístupov k pracovnému miestu (napríklad Stand-up stôl).
– Zoznámiš sa s rôznymi ergo pomôckami – myšky, podsedáky, podnožky, a naučíš sa ich používať.

Trochu teórie, veľa praxe a zážitkov! Priestor na diskusiu máme dostatok, takže si môžeš pripraviť celý zoznam otázok, ktoré Ťa zaujímajú a zatiaľ si sa nemal koho spýtať. =)Názory na kurz:

“Minulý týden jsem v Brně navštívil kurz „Zdravý pohyb a ergonomie“ a od té doby si tak 10x denně hlídám, jak sedím, zamyslel jsem se nad svým pracovním prostředím a dostal tipy na efektivní cvičení, když děláte dlouho u počítače. Není moc co vytknout – běžte omrknout sami.” Honza

“Kurz byl velmi pěkně poskládaný, Matúš i Mery se o nás pěkně starali až do konce. Zjistili jsme, jak správně chodit a sedět včetně aplikovaní cvičení. Moc se mi líbil individuální přístup v řešení problému s bolestí zad mého spoluúčastníka kurzu. Takže jen tak dál, jste šikovní. Kurz mohu doporučit.;-)” Alena Neubauerová

 “Lektori žijú tým čo nás učia, idú v téme do hĺbky a zrozumiteľne vysvetľujú súvislosti. Páčili sa mi najmä jednoduché cviky a možnosť nechať sa opraviť od lektora počas cvičenia. Pomohlo mi to hlbšie pochopiť tému stredu tela a uviesť do života jednoduché zmeny aby som sa cítila lepšie vo vlastnom tele. :)” Soňa Ondrejková
“Na kurze som na naučila ako správne sedieť a to aký má vplyv správne držanie tela. Čo dokáže správne nastavenie pracovného miesta je to úžasné za takú krátku dobu od kurzu, už nestávam od stola úplne zničená s bolesťou chrbta.” Stanka Vrbová

Lektor: Matúš Svinčák z Ventro – Centrum pohybu. Už 10 rokov sa venuje práci s telom a cvičeniu na zdravom základe. Vedie workshopy a lekcie pre športovcov i nešportovcov. Zameriava sa na kvalitu pohybu a riešenie pohybových problémov .  Vnáša osvetu a praktický pohľad do témy zdravého obúvania, a vysvetľuje potrebné súvislosti k zdravej chôdzi i držaniu tela. V roku 2013 odložil topánky do skrine a chodí celoročne naboso, vďaka čomu vníma zdravú chôdzu a a chodidlo za úplný základ správneho držania tela.

Lektor: Mária Mery Lomnická – kondičný tréner a pohybový kouč. Vedie aktivity o vedoomom pohybe a triezvom pohľade na telo. Už štvrtým rokom pomáha skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela.

 


Termíny:

30. marca 2018 (piatok) od 16:30 (cca 3 hodiny) Kde: Ventro – centrum pohybu Banská Bystrica, Ul. ČSA 25, BB, Lektor: Mery Lomnická Vstupné: 25 €

Organizačné informácie upresňujeme emailom po doručení Vašej prihlášky elektronicky. Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť účastnícky poplatok v plnej výške na číslo účtu SK9209000000005126027076 (Ventro s.r.o.). Storno podmienky: zrušenie účasti viac než 10 dní pred konaním akcie:: vrátime 100% zaplatenej čiastky. 9-6 dní: 50% zaplatenej čiastky. 5-0 dní: 0% zaplatenej čiastky. Pokiaľ dôjde k zrušeniu akcie zo strany organizátora, vrátime samozrejme celý zaplatený poplatok.


V registračnom formulári vyberte dátum, aby sme vedeli, kam chcete prísť. Ďakujeme! V prípade otázok nám môžete napísať na info@ventrocentrum.sk alebo zavolať na číslo 0907 385 659 (Mery Lomnická).

Prosíme o trpezlivosť pri odosielaní formulára, prípadne registrovať sa môžete aj mailom: info@ventrocentrum.sk.

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v životopise firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.