CORE ako cesta k rovnováhe tela i mysle

Ak zmenu pocitu vo vlastnom tele, tak cez vlastný stred! 

I. časť: CORE v našom tele

Čo je stred tela – pohľad na CORE z rôznych smerov.
Čo sa deje, keď sa hrbíme, alebo dlho sedíme.
Psychológia a fyziológia rovnováhy tela.
Dýchanie. Bránica a panvové dno – ako ich nenútene aktivovať.
CORE a zdravé držanie tela. Ploché brucho.
Ako sa zbaviť bolesti chrbta cez vlastný stred.

II. časť: CORE v cvičení a v pohybe

Ako dosiahnuť spevnenie stredu tela v cvičení.
Fyziológia tela pri cvikoch s praktickým skúšaním.
Posilňovanie, jóga a iné cvičenia z pohľadu stredu tela.
Rozsah pohybu a dýchanie.
Ako využívať nudné chvíľky na cvičenie?
 

III. časť: CORE v práci

Ako vydržať v sedavom zamestnaní.
Zdravý postoj k zdvíhaniu vecí.
Pohyb v pracovnom dni – ako na to!
Usporiadanie kancelárie a podpora zdravého sedenia.
Zdravé pracovné miesto z pohľadu BOZP a ergonómie.
 

Trochu teórie, veľa praxe a zážitkov! Priestor na diskusiu máme dostatok, takže si môžeš pripraviť celý zoznam otázok, ktoré Ťa zaujímajú a zatiaľ si sa nemal koho spýtať. =) 


Lektor: Matúš Svinčák z Ventro – Centrum pohybu. Už 10 rokov sa venuje práci s telom a cvičeniu na zdravom základe. Vedie workshopy a lekcie pre športovcov i nešportovcov. Zameriava sa na kvalitu pohybu a riešenie pohybových problémov .  Vnáša osvetu a praktický pohľad do témy zdravého obúvania, a vysvetľuje potrebné súvislosti k zdravej chôdzi i držaniu tela. V roku 2013 odložil topánky do skrine a chodí celoročne naboso, vďaka čomu vníma zdravú chôdzu a a chodidlo za úplný základ správneho držania tela.

Lektor: Mária Mery Lomnická – kondičný tréner a pohybový kouč. Vedie aktivity o vedoomom pohybe a triezvom pohľade na telo. Už štvrtým rokom pomáha skvalitňovať pracovné prostredie pomocou ergonómie a vnímania potrieb vlastného tela. 


Termíny: 

19. 1. 2018 (piatok) od 14:00 do 18:00, Bratislava, Lektor: Mária Lomnická, vstupné: 30€, maximálna kapacita 7 osôb! 

Na tento kurz plynule nadväzuje Ukážová lekcia na balančných podložkách Tancúchy (www.Tancuchy.sk)! Ak máte záujem zúčastniť sa, napíšte nám to prosím do poznámky. Doplatok za ukážkovú lekciu: 10€/60 min. Ak ste majiteľom balančnej podložky Tancúch – máte vstup na ukážkovú lekciu voľný! 


Organizačné informácie upresňujeme emailom po doručení Vašej prihlášky elektronicky. Pre rezerváciu miesta je potrebné uhradiť účastnícky poplatok v plnej výške na číslo účtu SK9209000000005126027076 (Ventro s.r.o.). Storno podmienky: zrušenie účasti viac než 10 dní pred konaním akcie:: vrátime 100% zaplatenej čiastky. 9-6 dní: 50% zaplatenej čiastky. 5-0 dní: 0% zaplatenej čiastky. Pokiaľ dôjde k zrušeniu akcie zo strany organizátora, vrátime samozrejme celý zaplatený poplatok.   


V registračnom formulári vyberte dátum, aby sme vedeli, kam chcete prísť. Ďakujeme! V prípade otázok nám môžete napísať na info@ventrocentrum.sk alebo zavolať na číslo 0907 385 659 (Mery Lomnická).

 

 

Súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov. V zmysle Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov uvedených v prihlasovacom formulári firmou Ventro s.r.o., so sídlom v Banskej Bystrici, Ul. Moskovská 3, IČO 50683772, za účelom registrácie na workshop alebo vzdelávací program. Tento súhlas udeľujem na dobu neurčitú a som si vedomá/ý toho, že ho kedykoľvek môžem písomne odvolať doručením emailu na adresu prevádzkovateľa: info@ventrocentrum.sk.